VU3V – Santini (2): v Praze a okolí

Úterý 13. února | 9.00 | přednáškový sál

Santini (2)

Santini: v Praze a okolí

Virtuální univerzita třetího věku

 

Výukový kurz je věnován významnému českému baroknímu architektovi italského původu Janu Blažeji Santini Aichelovi, s jehož jedinečným dílem se můžeme setkat na mnoha místech naší republiky. V šesti přednáškách se postupně dozvíme o Santiniho životě a budeme sledovat jeho profesní kariéru. Místa, spjatá s jeho tvorbou, která v kurzu společně navštívíme, mohou být zároveň i tipem na zajímavý – nejen prázdninový – výlet. Vydejme se proto společně po mistrových stopách!

 

Výukovým garantem je doc. Mgr. Martin Pavlíček, Ph.D.

 

Noví zájemci o Virtuální univerzitu třetího věku, kteří by se rádi připojili k absolvování přednášek o Santinim, se mohou přihlásit do 13. února 2024 v městské knihovně. Výuka je určena seniorům, kteří splňují věk pro pobírání starobního důchodu nebo jsou v předčasném starobním důchodu a invalidním důchodcům. Poplatek za semestr činí 500,- Kč.

 

Podrobné informace o kurzu.

 

V rámci akcí pořádaných Městskou knihovnou Rožnov pod Radhoštěm, příspěvkovou organizací, budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora. Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm, příspěvková organizace, nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

 

Informace o ochraně osobních údajů.

 

Další témata přednášek:

1. Santini ve středních Čechách

2. Santini ve Žďáru nad Sázavou

3. Santini v západních Čechách

4. Santini ve východních Čechách

 

Další termíny přednášek: 27.2., 12.3., 26.3. a 9.4. 2024

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA Google Zásady ochrany osobních údajů | Podmínky služby

Poslední aktualizace: 23. 1. 2024

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!