Nabídka školní družiny

Nabídka besed pro školní družiny 2019/2020

Odpolední programy pro školní družiny, formou dílny čtení nebo tematické besedy. Můžete si vybrat na každý měsíc něco jiného, v dalším pololetí programy obměníme a doplníme podle zájmu.

Tematické besedy (TB) detailně představují konkrétní knihu a rozvíjejí její téma prostřednictvím úkolů a her. Dílny čtení (DČ) učí děti, jak číst. Mají obvykle danou strukturu: v úvodu je příprava a motivace ke čtení – následuje čtení/prohlížení knihy po dobu 20 min – na závěr společná reflexe přečteného.

 • Dva ve fraku (TB)

  Veselé povídání a tvoření s tučňáky podle stejnojmenné knihy.

 • Překlep a Škraloup (TB)
  Poznáme svět skřítků entropíků, kteří mají na svědomí, že věci stárnou a chátrají. Nevšední kniha plná humoru a slovních hříček získala v roce 2017 cenu Magnesia Litera.
 • Samá voda (DČ)
  Čtení a prohlížení knížek, ve kterých hraje důležitou roli voda, motivované povídáním o vodě a vodními úkoly. Děti si samy vybírají, co budou číst.
 • V hlavě (DČ)

  Co se nám odehrává v hlavě při čtení? Jaké zažíváme pocity, jak se cítíme? Povíme si o lidských emocích a zaměříme se na ně i při četbě.

 • Tatínku, ta se ti povedla (TB)
  Seznámení s knížkou Z. Svěráka a ilustracemi A. Borna o pohádkovém kraji a tatínkovi, který chce vyprávět dětem své vlastní pohádky.
 • Robinson (TB)
  Tři sta let staré dobrodružství v nové podobě skvělého ilustrátora Petra Síse. Poutavým příběhem si přiblížíme hodnoty důležité pro život, ilustracemi probudíme fantazii.

Kontakt pro objednávky: tel. 571 654 747, e-mail: slezakova@knir.cz

lektorka: Jitka Slezáková
čas: od 13 hodin (po domluvě možno jinak)
trvání: 60 min
místo: podkroví
kapacita: 10–25 dětí
cena: pro rožnovské školy zdarma

 

Poslední aktualizace: 10. 1. 2020

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!