Akce a soutěže

 

Seznamte se s našimi každoročními programy pro dětské čtenáře.

Pročtené léto

Zapojte se spolu s dětmi do prázdninového projektu. Na každý týden získáte doporučení na zajímavé knížky k určitému tématu, a to pro různě pokročilé čtenáře. Pročtené léto, to jsou kvalitní dětské knížky, prázdninový čtenářský deník, soutěž, doprovodné aktivity, nápady a samozřejmě radost ze čtení. Více informací zde.

 

Noc s Andersenem

Oblíbené nocování v knihovně konané v březnu k výročí narození krále pohádek H. Ch. Andersena. Kapacita je omezená, sledujte proto termínu odevzdání přihlášek. Poslední Noc s Andersenem proběhla v termínu 8. – 9. října 2021.

 

Lovci perel

Celoroční hra o nejaktivnějšího dětského čtenáře, ve které se knihy stávají perlorodkami a děti soutěží o nejdelší šňůru perel. Podmínkou soutěže je věk do 15 let a platná registrace dítěte v knihovně (výjimkou jsou předškoláci a prvňáčci, kteří budou toho roku pasováni na čtenáře). Zapojit se můžete kdykoliv. Podrobné informace.

Najdi vajíčko

Na Zelený čtvrtek probíhá v dětském oddělení malá čtenářská soutěž o sladkou velikonoční nadílku.

 

Večerníčky na kamenech

Na záčátku června si užíváme pohádkový týden každý večer s jiným divadelním představením. Zveme divadelní soubory z blízka i dáli, zbrusu nové i osvědčené. Aktuální ročník. Fotogalerie z roku 2020. Fotogalerie 2021. Fotogalerie 2022.

Podzimní putování s broučky

Tradiční zářijový průvod s lampiony vede od knihovny parkem do dřevěného městečka, kde je pro účastníky připraven bohatý kulturní program. Poslední Putování s broučky proběhlo 23. září 2022.

 

O poklad strýca Juráša

Literární soutěž určená pro děti 1. až 9. třídy ZŠ má své stálé místo v zimním programu knihovny. Knihovna ji vypisuje již po několik let (vždy v říjnu), každý rok s novým tématem.

Soutěž je součástí národního projektu Klubu dětských knihoven SKIP (Sdružení knihovníků a informačních pracovníků) Kde končí svět. Díla, která uspějí v oblastním kole, postupují do kola okresního, a na závěr jsou vyhodnoceni nejlepší autoři z celého kraje. Oblastního kola se pravidelně účastní 120–150 dětí. Vítězné práce rožnovských dětí byly úspěšné i v minulých ročnících okresních kol. Slavnostního vyhlášení aktuálního ročníku proběhlo 23. ledna od 15:00 hod v sále ZUŠ.
Slavnostní vyhlášení okresního kola soutěže O poklad strýca Juráša se uskutečnilo v pátek 17. března ve Vsetíně.

 

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA 2022/23Dobré zprávy – almanach oceněných prací městského kola, výsledky městského kola, výsledky krajského kola

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA 2021/22Aby ze světa nevymizela radost – almanach oceněných prací městského kola, výsledky městského kola, výsledky okresní kola, almanach okresních prací

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA 2020/21Lež jako věžalmanach oceněných prací okresu Vsetín, filmové vyhlášení vítězů okresu Vsetín, filmové vyhlášení městského kola

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA 2019/20 – Jan Ámos Komenský – almanach oceněných prací

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA 2018/19 – Já a můj hrdina – výsledky, almanach oceněných prací, reportáž TV Beskyd

 

Knihohrátky

Na přelomu listopadu a prosince se pravidelně koná zábavné dopoledne v rámci Dne pro dětskou knihu, na kterém jsou vyhodnoceni a odměněni výherci celoroční soutěže Lovci perel. Akce je přístupná všem dětským čtenářům a jejich rodičům. Knihohrátky 2021. Knihohrátky 2020. Knihohrátky 2019. Letošní Knihohrátky proběhnou v sobotu 26. listopadu od 9.00 hod.

 

Poslední aktualizace: 22. 3. 2023

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!