Akce a soutěže

Seznamte se s našimi každoročními programy pro dětské čtenáře.

 

Noc s Andersenem

Oblíbené nocování v knihovně konané v březnu k výročí narození krále pohádek H. Ch. Andersena. Kapacita je omezená, sledujte proto termínu odevzdání přihlášek. Aktuální Noc s Andersenem proběhne v náhradním termínu 8. – 9. října 2021.

 

Lovci perel

Celoroční hra o nejaktivnějšího dětského čtenáře, ve které se knihy stávají perlorodkami a děti soutěží o nejdelší šňůru perel. Podmínkou soutěže je věk do 15 let a platná registrace dítěte v knihovně (výjimkou jsou předškoláci a prvňáčci, kteří budou toho roku pasováni na čtenáře). Zapojit se můžete kdykoliv. Podrobné informace.

 

Najdi vajíčko

Na Zelený čtvrtek probíhá v dětském oddělení malá čtenářská soutěž o sladkou velikonoční nadílku.

 

Večerníčky na kamenech

Mimořádně na přelomu srpna a září si užíváme pohádkový týden každý večer s jiným divadelním představením. Zveme divadelní soubory z blízka i dáli, zbrusu nové i osvědčené. Aktuální ročník. Fotogalerie z roku 2020. Fotogalerie 2021.

Podzimní putování s broučky

Tradiční zářijový průvod s lampiony vede od knihovny parkem do dřevěného městečka, kde je pro účastníky připraven bohatý kulturní program. Aktuální Putování s broučky proběhne 24. září 2021.

O poklad strýca Juráša

Literární soutěž určená pro děti 1. až 9. třídy ZŠ má své stálé místo v zimním programu knihovny. Knihovna ji vypisuje již po několik let (vždy v říjnu), každý rok s novým tématem.

Soutěž je součástí národního projektu Klubu dětských knihoven SKIP (Sdružení knihovníků a informačních pracovníků) Kde končí svět. Díla, která uspějí v oblastním kole, postupují do kola okresního, a na závěr jsou vyhodnoceni nejlepší autoři z celého kraje. Oblastního kola se pravidelně účastní 120–150 dětí. Vítězné práce rožnovských dětí byly úspěšné i v minulých ročnících okresních kol.

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA 2021/22Aby ze světa nevymizela radost

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA 2020/21Lež jako věžalmanach oceněných prací okresu Vsetín, filmové vyhlášení vítězů okresu Vsetín, filmové vyhlášení městského kola

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA 2019/20 – Jan Ámos Komenský – almanach oceněných prací

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA 2018/19 – Já a můj hrdina – výsledky, almanach oceněných prací, reportáž TV Beskyd

 

Knihohrátky

Na přelomu listopadu a prosince se pravidelně koná zábavné dopoledne v rámci Dne pro dětskou knihu, na kterém jsou vyhodnoceni a odměněni výherci celoroční soutěže Lovci perel. Akce je přístupná všem dětským čtenářům a jejich rodičům. Knihohrátky 2020.

Knihohrátky 2019

 

Poslední aktualizace: 4. 10. 2021

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!