Vyhlášení okresního kola O poklad strýca Juráša

Středa 17. března | 17.00 | záznam akce

Lež ve všech jejích podobách – od neúprosné, bolestivé přes fámu, fake news či milosrdnou lež až po hravé vymýšlení ve stylu barona Prášila – ztvárnili mladí autoři od 6 do 15 let z celého vsetínského okresu v letošním ročníku literární soutěže O poklad strýca Juráša. Moc děkujeme všem zúčastněným za jejich nápady a čas, který se rozhodli v této době věnovat vlastní tvorbě!

 

Do okresního kola postoupilo celkem 80 autorů v kategoriích próza, poezie a komiks, dále dělených podle věku, v celkem rovnoměrném početním zastoupení Vsetínska, Valašskomeziříčska a Rožnovska. Přímo z Rožnova byli nejúspěšnější žáci 6. až 9. tříd gymnázia a ZŠ Videčská. Své ceny, ve kterých nechybí ani pěkné knihy, si autoři mohou vyzvednout v rožnovské knihovně po domluvě s knihovnicí (slezakova@knir.cz) až do 16. dubna.

 

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo on-line a je k vidění na YouTube rožnovské knihovny. Naši knihovníci a knihovnice zprostředkovali vybraná díla formou dramatizace, pantomimy, přednesu či obrázků. Se všemi vítěznými pracemi se pak můžete seznámit v almanachu Lež jako věž, který je k zapůjčení v knihovně nebo ke stažení zde.

Gratulujeme!

 

Ocenění autoři z Rožnova pod Radhoštěm: Ema Pobořilová, Ema Pernická, Eliška Šťastná, Hrušková, Adéla Janyšková, Eliška Vrzalová, Julie Cábová, Ema Fárková, Radka Vašutová, Markéta Sačková, Amélie Burešová, Tereza Sommerová, Sofie Burešová.

 

odkaz na video

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA Google Zásady ochrany osobních údajů | Podmínky služby

Poslední aktualizace: 18. 3. 2021

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!