Beskyde, Beskyde… Beskyda se stěhuje

7. 4. 2022
Pro dospělé

Jak už asi všichni ví, knihovna Rožnova se stěhuje do náhradních prostor Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm. Co vše se od začátku března událo, nejen okolo stěhování, se dozvíte v následujícím článku.

Jelikož knir roste, potřebuje kolem sebe i více prostoru. Navržený projekt počítá nejen s rekonstrukcí a přístavbou budovy, ale také je v plánu vytvořit chráněný prostor knihovní zahrady. Můžeme se tedy těšit na nový otevřený funkční prostor pro setkávání, vzdělávání či diskuse obklopený dostatečnou sadovou výsadbou a zelení.

Socha „Beskyda“ od výtvarníka Kurta Gebauera, kde již tradičně každý rok probíhaly „Večerníčky na kamenech“, je již dočasně přestěhovaná k budově ZUŠ v městském parku.  V plánu je tuto sochu ženy po vybudování přístavby opět ke knihovně přestěhovat.

Oblíbenou akci pro děti máme samozřejmě v plánu zachovat. O tom, kde a jak letošní „Večerníčky“ proběhnou Vás, milí návštěvníci, budeme včas informovat.

V knihovně žijeme nejen přípravami na stěhování, ale souběžně u nás v měsíci březnu proběhly předem plánované akce jak pro děti, tak pro dospělé. Do poloviny března se uskutečnily besedy, přednášky, workshopy pro základní, ale také mateřské školy. Děti se krásně živě a radostně rozloučily se stávající knihovnou na sobotním loutkovém představení divadélka ROLO.

Za sebou máme také dvě lekce letního semestru Virtuální univerzity třetího věku a za zimní semestr jsme předali pamětní listy našim aktivním seniorům, kteří pravidelně dochází do knihovny na přednášky.

Do odpoledního programu jsme zařadili cestovatelskou přednášku o přírodních krásách Kamčatky. Přijel nám o ní zasvěceně a s humorem popovídat zkušený cestovatel Jan Husák, který již navštívil téměř 40 zemí světa. Součástí přednášky bylo také promítání fotografií či ukázky videí. Dokonce s sebou přivezl na ukázku své suvenýry v podobě povrchových vyvřelin z dosud činných sopek.

Poslední přednáškou v oblíbeném podkroví knihovny byla od Marka Ščotky, který si pro nás tentokrát přichystal, jak na „Rodová břemena ve vztazích a zdraví“. S prostorem jsme se tedy rozloučili se ctí , jelikož účast na přednášce byla vysoká. Ve „věži“, jak podkroví přejmenoval Ščotka, bylo plno a atmosféra výborná.

Dovolte mi tedy ještě jednou poděkovat všem, kteří ať už pravidelně či nepravidelně navštěvují knihovnu a věříme, že budete mít důvod i nadále za námi docházet i po dobu rekonstrukce a přístavby knihovny do Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm.

Těšíme se na Vás!

Psáno pro Spektrum Rožnovska

Jana Kapsiová

Poslední aktualizace: 7. 4. 2022

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!