Deskové hry

Registrovaným čtenářům knihovny nabízíme půjčování deskových, karetních a společenských her.

Podmínky půjčování:

  • výpůjční doba je maximálně 1 měsíc bez možnosti prodloužení
  • půjčují se maximálně dvě hry registrované osobě
  • čtenářům mladším 15 let je hru možné půjčit pouze s podpisem zákonného zástupce
  • v případě poškození či ztráty komponentů hry nebo hry samotné je čtenář povinen uhradit vzniklou škodu
  • čtenář je povinen vrátit hru ve stanoveném termínu a nepoškozenou
  • podrobná pravidla půjčování deskových her – ke stažení

 

Seznam všech společenských her v katalogu knihovny.

Seznam her je řazen chronologicky od nejnovějších po nejstarší.

Múza

V každém kole hry se jeden hráč vžije do role Múzy a předloží svému týmu tajuplnou indicii. Spoluhráči pak mají za úkol odhadnout, ke kterému uměleckému dílu se je Múza svojí nápovědou snaží nasměrovat.  Využijte svoji představivost a odhalte správně více uměleckých děl než ostatní týmy. Popusťte uzdu fantazii a pozorně naslouchejte Múzám.

Patchwork

Nejen šikovné švadlenky mají nyní jedinečnou možnost vytvořit během chvilky ze zbytků látek a záplat tu nejkrásnější a nejhodnotnější přikrývku. Taková práce však vyžaduje kromě spousty píle a času především úsporné nakládání se zásobou knoflíků. Se svou přikrývkou dosáhne zaslouženého vítězství ten, kdo chytře zvolí a nejlépe zkombinuje vybrané záplaty.

Pictomania

Pictomania je kreslicí hra, ve které nemusíte umět kreslit! Všichni kreslí i hádají zároveň, na dokonalá díla není čas. Ten, kdo zvládne načrtnout zadané slovo několika rychlými tahy, bude mít více času na hádání obrázků ostatních hráčů.

Carcassonne: Safari

Vydejte se do africké savany a vyhledejte ta nejlepší místa s výhledem na divoká zvířata. Zvláště u napajedel se to jimi jen hemží.

Desítka

Vědomostní hra úplně nového typu, ve které hráči nemusejí čekat na svůj tah tak dlouho jako v jiných hrách.  Ke každému okruhu ve hře přísluší 10 otázek a 10 možných odpovědí. Všichni hráči dostanou šanci odpovídat v každém okruhu otázek.

Kočka Karla

Vaše myšky si užívají hostinu na kusu vynikajícího sýra. Ale pozor, blíží se mazaná kočka Karla! Pokud kočka myšky uvidí, budou muset co nejrychleji utíkat. Kdo bude rychlejší? Mlsné myšky nebo kočka Karla?

Escape room

Rozluštěte rébusy Únikové hry a dostaňte se z místnosti během 60 minut. Nezbytná je týmová práce, dostatečná komunikace, dobré nápady, tvořivost, logika a smysl pro detail!

Dávej bacha!

Společenská hra pro děti od 3 let seznamuje děti s prvními životními nástrahami a názorně ukazuje jak si s nimi poradit. Slyšet o tom, co se nemá či nesmí je jedna věc, vidět, co se může stát “když se neposlechne”, je věc druhá.

To je bašta aneb Co jíme a proč

Společenská hry pro děti o zdravém stravování. Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Čím dříve to naše děti pochopí, tím lépe.

Ďábelský profesor a Citadela času

Ďábelský profesor a Citadela času je kooperativní hra, v níž se se skupinou dobrodruhů vydáváte na panství šíleného cestovatele časem. Ten ukradl několik artefaktů z minulosti i budoucnosti, čímž narušil rovnováhu toku času. Vaším úkolem je artefakty nalézt a vynést je z panství dřív, než bude pozdě.

Nešťourej se v nose aneb Etiketa pro děti

Společenská hra pro děti Nešťourej se v nose! je průvodcem základů etikety pro naše nejmenší slečny a gentlemany.

Tři malá prasátka

Pomůžete našim třem chytrým prasátkům obstarat si vlastní útulné chaloupky? A dokážete je rozmístit tak, aby si prasátka mohla bezstarostně hrát kolem nich, venku na čerstvém vzduchu?

Ice cool: ledová škola

V této jedinečné cvrnkací hře běhají malí tučňáci po škole. Ale to není všechno! Umějí také bravurně zatáčet a výborně skáčou. Hraj za tučňáka rošťáka, který se snaží nasbírat co nejvíce ryb nebo za přísného školníka, který má za úkol všechny rošťáky pochytat.

Honem zpátky do ohrádky

Hra Honem zpátky do ohrádky! může být první společenskou hrou vašich nejmenších. Hledání ztracených zvířátek můžete uzpůsobit jak nejmenším dětem, tak i větším předškolákům.

Příběhy z kostek: Akce

Užijte si téměř nekonečné množství příběhů ve hře, ve které nejde o vítězství, ale především o rozvíjení představivosti a fantazie.

Příběhy z kostek: Výpravy

„Za devatero horami a devatero řekami…“ Příběhy z kostek: Výpravy přinášejí úchvatné historky z dobrodružných cest.

Diversity

Společenská hra pro děti od 3 let učí děti respektu a toleranci. Naučit děti zdravému sebevědomí je stejně důležité, jako vštípit jim umění tolerance a respektu k druhým.

Když sním

Když sním je jednoduchá komunikační hra pro 4 až 10 hráčů. Jeden z hráčů nasadí masku na oči a zasní se. Ostatních hráči jsou duchové, kteří se mu vkrádají do snu – popisují mu karty s použitím jediného slova.

Activity: champion

Úkol zní: v průběhu jedné minuty úspěšně znázornit podle možností všechny čtyři pojmy na kartě.

Vikingové v bouři

Přestojí váš mozek bouři? Vikingské lodě jsou uprostřed oceánu lapeny v obřím hurikánu. Dokážete je navigovat ven z bouře?

Zvířátkové trio

Tři nejoblíbenější dětské karetní hry v jedné krabičce, vždy připravené na hraní doma i na cestách. Můžete si zahrát Černého Petra, Kvarteto i Pexeso.

Skol ty Skoty

Skol ty Skoty je zábavná karetní hra pro dva, ve které budete v čele jednoho ze dvou klanů bojovat o hraniční kameny, které ohraničují vaše území.

Gobbit

Gobbit je divoká a rychlá postřehová hra, ve které zažijete zběsilý souboj o potravu. V karetní hře Gobbit se snažíte ulovit zvířata, která jsou níže v potravním řetězci a ubránit své zvíře, aby se nestalo kořistí krvelačných útočníků.

Repello

Základní pravidlo hry: každý předmět odpuzuje ostatní předměty, které se ocitnou v jeho těsné blízkosti – stejně jako se odpuzují magnety. Důsledkem jediného tahu je řetězová reakce, která se rozšíří po celé hrací desce. Šance zvítězit rostou pro ty hráče, kteří mají řetězové reakce nejlépe pod kontrolou a posbírají co nejvíce bodů.

Batyskaf

Batyskaf je dobrodružná hra z podmořského světa pro všechny malé objevitele. Potopte se do hloubky, pořizujte snímky těch nejzajímavějších mořských živočichů a sbírejte vzácné perly.

Watch out!

Společenská hra pro děti od 3 let seznamuje děti s prvními životními nástrahami a názorně ukazuje jak si s nimi poradit.

Barevný kód

Hlavolamová hra pro 1 hráče z řady SMART games. Dílek po dílku a obrázek je tu! Barevný kód přináší explozi barevné zábavy pro děti i dospělé. 100 Různých rébusů zadání vám přinese zajímavé výzvy a celé dny zábavně stráveného času.

Ubongo – Junior

Ve hře Ubongo Junior se všichni hráči najednou snaží sestavit skládačku z barevných dílků, na kterých jsou roztomilá zvířátka.

Azul

Portugalský král Manuel I. byl při své návštěvě Alhambry natolik okouzlen jejími interiéry, zejména keramickými dlaždicemi zvanými „azulejos“ (původně s modro-bílým dekorem), že okamžitě nařídil, aby jeho vlastní palác v Portugalsku byl vyzdoben podobnými obklady.

Veverčáci

Chytrá paměťová karetní hra, ve které se hráči snaží v roli Veverčáků na zimu uschovat co nejvíc oříšků. Musí si ale zapamatovat cestu podle orientačních bodů, které jsou na druhé straně kartiček.

Junk art

Objevte nový umělecký styl, vydejte se na turné po světových metropolích a vytvořte umělecké dílo z odpadků podle měnících se požadavků.

V kostce! Moje první obrázky

Pomocí roztomilých obrázků se děti naučí poznávat barvy, zvířátka, logicky uvažovat a také si procvičí paměť.

Kvído – Chytré pexeso – Angličina – Předměty a činnosti

Netradiční pexeso chobotničky Kvído, kde děti hledají a spojují 2 významově společné věci – hádanku a obrázek, který je odpovědí na ni.

Kvído – Chytré pexeso – Zvířecí rodina

Netradiční pexeso chobotničky Kvído, kde děti hledají a spojují 2 významově společné věci – hádanku a obrázek, který je odpovědí na ni.

Kvído – Chytré pexeso – Barvy a tvary

Netradiční pexeso chobotničky Kvído, kde děti hledají a spojují 2 významově společné věci – hádanku a obrázek, který je odpovědí na ni.

Kvído – Moje 1. kvízy – Zvířata

Každá kvízová hra Kvído obsahuje 50 kartiček s obrázky s 300 otázkami s dvěma úrovněmi obtížnosti, hrací kostku, 6 puzzle s 6 dílky a česká pravidla.

Kvído – Moje 1. kvízy – Farma

Každá kvízová hra Kvído obsahuje 50 kartiček s obrázky s 300 otázkami s dvěma úrovněmi obtížnosti, hrací kostku, 6 puzzle s 6 dílky a česká pravidla.

Kvído – Moje 1. kvízy – Svět kolem nás

Každá kvízová hra Kvído obsahuje 50 kartiček s obrázky s 300 otázkami s dvěma úrovněmi obtížnosti, hrací kostku, 6 puzzle s 6 dílky a česká pravidla.

Kvído – Pohádkové divadlo – Piráti

Opravdové divadlo s rekvizitami ze světa pirátů, princezen a rytířů nebo ze života na farmě. Příběh je pokaždé jiný dle fantazie dětí a podle postav, které se při hodu kostkami dostanou do příběhu.

Kvído – Pohádkové divadlo – Princezny a rytíři

Opravdové divadlo s rekvizitami ze světa pirátů, princezen a rytířů nebo ze života na farmě. Příběh je pokaždé jiný dle fantazie dětí a podle postav, které se při hodu kostkami dostanou do příběhu.

Kvído – Pohádkové divadlo  – Život na farmě

Opravdové divadlo s rekvizitami ze světa pirátů, princezen a rytířů nebo ze života na farmě. Příběh je pokaždé jiný dle fantazie dětí a podle postav, které se při hodu kostkami dostanou do příběhu.

Svět – otázky a odpovědi

Jak dobře znáte svůj domov – planetu Zemi? Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu kolem světa plnou poznání a brzy se z vás stane opravdový světoběžník.

Pátý přes devátý

Veselá rodinná hra, kterou ale nepokazíte ani oslavu nebo párty. Cílem ve hře je hledat spojení i tam, kde zdánlivě nejsou. Co má společného vrtulník, žirafa a beruška?

Mombasa

Hráči se v strategické hře Mombasa vžijí do role investorů v časech kolonialismu – budou nakupovat a prodávat komodity na trhu, zvyšovat své podíly v obchodních společnostech a rozšiřovat svoji sféru vlivu.

Mici Maki

Ve společenské hře Mici Maki se snažíte sníst co nejvíce jídla a vyprovokovat své soupeře, aby se přejedli a bylo jim špatně. Kdo pozná, kdy má dost, bude jistě ve výhodě. Jezte, co hrdlo ráčí, ale přece jen s mírou.

Kvído – Povídačky na cesty s dětmi

Povídačky otevírají řadu zajímavých otázek pro vzájemné povídání a poznávání mezi rodiči a dětmi. Podporují vzájemnou komunikaci, rozvíjí pozornost, paměť, fantazii, poznávání světa kolem nás, emoční inteligenci, logické a matematické uvažování.

Obal hry Povídačky na cesty s předškoláky Kvído – Povídačky na cesty s předškoláky

Povídačky otevírají řadu zajímavých otázek pro vzájemné povídání a poznávání mezi rodiči a dětmi. Podporují vzájemnou komunikaci, rozvíjí pozornost, paměť, fantazii, poznávání světa kolem nás, emoční inteligenci, logické a matematické uvažování.

Obal hry Povídačky na cesty se školáky Kvído – Povídačky na cesty se školáky

Povídačky otevírají řadu zajímavých otázek pro vzájemné povídání a poznávání mezi rodiči a dětmi. Podporují vzájemnou komunikaci, rozvíjí pozornost, paměť, fantazii, poznávání světa kolem nás, emoční inteligenci, logické a matematické uvažování.

Obal hry Kvído - Hádanky na cesty - Zvířata Kvído – Hádanky na cesty – Zvířata

40 obrázkových kartiček plných zábavných hádanek s mazacím fixem pro dokreslování úkolů.

Obal hry Kvído - Hádanky na cesty - Pohádky Kvído – Hádanky na cesty – Pohádky

40 obrázkových kartiček plných zábavných hádanek s mazacím fixem pro dokreslování úkolů.

Obal hry Kvído - Hádanky na cesty - Život ve městě Kvído – Hádanky na cesty – Život ve městě

40 obrázkových kartiček plných zábavných hádanek s mazacím fixem pro dokreslování úkolů.

Obal hry Kvído - Hádanky na cesty - Malý detektiv Kvído – Hádanky na cesty – Malý detektiv

40 obrázkových kartiček plných zábavných hádanek s mazacím fixem pro dokreslování úkolů.

Obal hry V kostce! Zvířecí rodiny V kostce! Zvířecí rodiny

Desetiminutová hra na procvičení paměti a vědomostí aneb co si zapamatujete za 10 vteřin? Vaším cílem bude za 10 minut nasbírat co nejvíce karet s obrázky zvířecích rodin.

Obal hry Catan - Zámořské objevy Catan – Zámořské objevy

Naložte lodě, napněte plachty a vydejte se na moře. Objevte zámořské kraje, které oplývají bohatstvím a obchodují se vzácným kořením.

Obal hry Česko Junior Česko Junior

Otázky se týkají České republiky a jejích obyvatel a jsou rozděleny do čtyř okruhů: lidé a společnost, příroda a geografie, kultura a různé.

Obal hry Evropa Evropa

Je všeobecně známé, že Česká republika leží v Evropě a že Evropa je naším domovem. Jak dobře ale vlastně známe Evropu?

Obal hry V kostce! Historie V kostce! Historie

Znáte slavné osobnosti a události z naší a světové historie? Pomocí obrázků se je zajisté lehce naučíte.

Obal hry V kostce! Dinosauři V kostce! Dinosauři

Desetiminutová hra na procvičení paměti a poznávání dinosaurů, aneb co si zapamatujete za 10 vteřin?

Obal hry Jak nedostat INFARKT - párty hra Jak nedostat INFARKT – párty hra

Práce divoce soupeří o váš čas a trpělivost s domovem a rodinou. Následky nočního života, lenosti a dalších hříchů jen stěží vyvažuje špetka sportu a náhodné pokusy o správnou životosprávu. Do toho všeho navíc zuří nepředvídatelné drobné katastrofy, nepříjemnosti, oslavy a návštěvy příbuzných…. Poznáváte to?

Obal hry Fantom staré Prahy Fantom staré Prahy

Spletí uliček starého města se proplétá tajemný FANTOM a uniká tak pětici detektivů, kteří jdou po jeho stopách… Podaří se jim nakonec FANTOMA chytit do léčky? Bude Fantom svým pronásledovatelům až do konce unikat? Vše záleží na Vaší předvídavosti a hráčských schopnostech.

Obal hry Cluedo Cluedo – Klasická detektivní hra

Záhada, kterou tak rádi řešíte znovu a znovu, je teď ještě napínavější. Koná se párty s obvyklými podezřelými a hostitele někdo zabil. Neudělala to Růženka činkou v koupelně? Tentokrát nikdo tiše nečeká na odpovědi.

Obal hry Tarantule Tango Tarantule Tango

Tarantule Tango je bláznivá karetní hra s hromadou vykutálených zvířátek, spoustou nenápadných pavouků a jednou tarantulí, co ráda tančí. Tarantule Tango je výborná postřehovka, mladší bráška her Blafuj a Švábí salát od stejného autora.

Obal hry Splendor Splendor

Jako vůdce cechu obchodníků vytěžte doly, pošlete své lodě do světa a najměte ty nejtalentovanější umělce. Vybudujte obchodní impérium a zaujměte šlechtice, jejichž přízeň a neomezené finanční zdroje vám zajistí slávu.

Obal hry Halali Halali

Halali je originální karetní hra pro hráče všech věků. Na opačných stranách proti sobě stojí myslivci s dřevorubci a lišky s medvědy. Pustíte se do nelítostného boje?

Obal hry Přines si svou knihu Přines si svou knihu

Z vaší oblíbené knížky se teď stane vaše oblíbená hra. Zvolte kartu zadání a pak rychle listujte, abyste vyhověli zadání co nejvtipnějším příspěvkem. Přines si svou knihu je nová párty hra pro knihomily a přátele netradiční zábavy.

Obal hry Blafuj Blafuj

Blafovací karetní hra s obrázky zvířátek, která nemá nikdo rád Myslíte, že dokážete blafovat aniž by to na vás bylo poznat? Pak je hra Blafuj přesně pro vás!

Obal hry Ligretto červené Ligretto červené

Ligretto je akční, rychle se vyvíjející karetní hra pro ty, kteří hledají zábavu a vzrušení. Cílem hry je vyložit co nejvíce karet stejné barvy v pořadí od 1 do 10 doprostřed stolu a vypotřebovat jako první hromádku Ligretto. Podstatná je rychlost vykládání karet. Všichni hráči hrají najednou. Nikdo nečeká, všichni jsou zapojeni naráz po celou hru.

Obal hry Ligretto modré Ligretto modré
Ligretto je akční, rychle se vyvíjející karetní hra pro ty, kteří hledají zábavu a vzrušení. Cílem hry je vyložit co nejvíce karet stejné barvy v pořadí od 1 do 10 doprostřed stolu a vypotřebovat jako první hromádku Ligretto. Podstatná je rychlost vykládání karet. Všichni hráči hrají najednou. Nikdo nečeká, všichni jsou zapojeni naráz po celou hru.

Obal hry Ligretto zelené Ligretto zelené
Ligretto je akční, rychle se vyvíjející karetní hra pro ty, kteří hledají zábavu a vzrušení. Cílem hry je vyložit co nejvíce karet stejné barvy v pořadí od 1 do 10 doprostřed stolu a vypotřebovat jako první hromádku Ligretto. Podstatná je rychlost vykládání karet. Všichni hráči hrají najednou. Nikdo nečeká, všichni jsou zapojeni naráz po celou hru.

Obal hry SMART - Kontrolní letiště SMART – Kontrolní věž letiště

Jako zaměstnanec kontrolní věže letiště máte pod kontrolou pozici každého letadla – jak ve vzduchu, tak na zemi. Veďte každé letadlo bezpečně k cíli tak, že umístíte 6 průhledných herních dílků na herní plán. Piloti i pasažéři na palubách letadel na vás závisí. Zapojte své mozkové buňky, aby nedošlo k leteckému neštěstí. Čas vám jen poletí s touto originální logickou hrou.

Obal hry Osadníci z Katanu: Obchod v Evropě Osadníci z Katanu: Obchod v Evropě

Obchod v Evropě je samostatná hra ze světa Osadníků z Katanu, ve které vaši obchodníci budují pobočky po celé Evropě. Zboží z nich pak dopravují na místo určení karavany.

Obal hry Pustina Pustina

Pustina je strategická hra pro 2 až 4 hráče, ve které se stanete vůdcem jednoho ze čtyř kmenů, zápasících o přežití v nelichotivé budoucnosti roku 2079. Posílejte členy svého kmene na různá místa v pustině, získávejte suroviny, okrádejte svoje protihráče, rozvíjejte svůj úkryt a přivítejte v něm co nejvíce přeživších. Pouze jeden kmen bude dost silný na to, aby se mohl přidat ke Konvoji.

Obal hry Lady Alice Lady Alice

Sherlock Holmes si pro vás připravil případ zmizení badatele Henry Mortona v Londýně. Jednu stopu ze čtyř se na začátku případu dozvíte, ale přijdete i na ty zbývající dříve než ostatní detektivové? Naštěstí můžete ostatní mást falešnými stopami, ale pozor, i oni mohou klamat vás!

Obal hry Lovci duchů SMART – Lovci duchů

Posviťte si na všechny duchy v domě tak, že správně umístíte všechny průhledné dílky se světly na herní plán. 60 rébusů této hry vám přinese velkou spoustu strašidelné zábavy!

Obal hry Aqua Bella SMART – Aqua Bella

Ponoříme se pod hladinu oceánu, navštívíme korálové útesy a pomůžeme ochránit veselé barevné rybičky před zlými rybími obludami. Cílem hry je uzavřít všechny zlé (tmavě modré) rybí příšery do bublin tak, aby neohrožovaly ostatní rybičky. Naopak hodné rybičky musí zůstat neuzavřené.

Obal hry Vlci a ovce Vlci a ovce

Hráči vykládáním kartiček vytvářejí krajinu s vesnicemi, lesy a pastvinami se stády ovcí, jež s pomocí lovců chrání před vlky. Pravidla umožňují tři herní varianty.

Obal hry Zakázaný ostrov Zakázaný ostrov

Seberte odvahu a prozkoumejte Zakázaný ostrov! Připojte se k týmu neohrožených dobrodruhů podnikajících nebezpečné mise na dobytí čtyř posvátných pokladů z trosek tohoto nebezpečného ráje. Váš tým bude muset spolupracovat a podniknout některé riskantních manévry, jelikož ostrov klesá ke dnu krok za krokem! Závoďte při sběru pokladů a předveďte triumfální únik před pádem do vodní propasti!

Obal hry Modré historky Modré historky

Modré historky jsou tajuplné a strašidelné detektivní příběhy. Čeká na vás krabička plná tajemných hádanek z hlubin moře a oceánů. S modrými historkami se vydáš na dobrodružnou plavbu po sedmi světových mořích. Narazíš na lovce pokladů a trosečníky, na objevitele a piráty, na bájné úkazy a tajuplné obyvatele moře. Všichni ti dávají hádanky a některé se jeví jako nerozluštitelné…

Obal hry Dixit Odyssey Dixit Odyssey

Dixit Odyssey je druhé rozšíření populární hry Dixit. Zároveň jde o plnohodnotnou hru, kterou je možno si zahrát i bez Dixitu a Dixitu 2. Dixit Odyssey umožňuje pobavit se až dvanácti hráčům současně.

Obal hry Růžové historky Růžové historky

Růžové historky přinášejí kouzelná setkání, napínavá dobrodružství, nejlepší přítelkyně a otravné sourozence.

Obal hry Černé historky: Fialové historky Černé historky: Fialové historky

Můžete se těšit na 50 tajemných příběhů spojených s kouzly a čáry neboli magií.

Obal hry Černé historky 2 Černé historky 2

Druhá sada oblíbených Černých historek (v originále Black Stories) obsahuje dalších 50 detektivních příběhů.

Obal hry Vše nej! Vše nej!

Cílem hry je být nejlepší v rozdávání i dostávání dárků. Nabídka dárků je však omezená a správně je rozdělit nebude vždy snadné.

Obal hry Na farmě Na farmě

Díky této interaktivní hře se dětem přiblíží život na farmě. Dozví se, co se na farmě pěstuje, která zvířata tu žijí a jaké zvuky vydávají. Co je to džber, rumpál nebo k čemu slouží chomout?

Obal hry Karak Karak

Karak je původní česká rodinná hra s jednoduchými pravidly. Každý z hráčů se zhostí jednoho hrdiny a vyrazí s ním do labyrintu pod hradem Karak bojovat s nestvůrami a získávat zbraně a poklady.

Obal hry Empatia Empatia

Empatia je pohodová hra k rodinnému krbu, která obsahuje krásně zpracované autorské obrazy na motivy přírody, ročních období, mystiky a starobylých příběhů.

Obal hry Cesta kolem světa Cesta kolem světa

Se zeměpisnou hrou Cesta kolem světa z edice Kouzelné čtení procestujete celý svět! Dozvíte se názvy jednotlivých zemí světa, jejich polohu, hlavní města a další zajímavosti. Dokonce si budete moci vyslechnout i jejich státní hymny.

Obal hry Poslední slovo Poslední slovo

Kdo bude mít poslední slovo? Obrázková slovní hra s krásně ilustrovanými kartami. Musíte mít pokaždé poslední slovo? S naší hrou se vám to podaří i bez domácích hádek!

Obal hry Mozkovna Logic 1 Mozkovna Logic 1

Trénujte svůj mozek! 53 různých karet s pěti stupni obtížností zaměstná váš mozek naplno. Hra obsahuje pravidla i řešení.

Obal hry Catan - Osadníci Junior Catan – Osadníci Junior

Dávno před tím, než na ostrov Katan dopluli první osadníci, se v jeho okolí pohybovaly skupiny nebezpečných pirátů. V této hře se stanete vůdcem jedné z nich. Budete stavět pirátská doupata, získávat zásoby, prohánět se na rychlých lodích a také obchodovat s ostatními piráty.

Obal hry Mozkovna levá & Pravá hemisféra Mozkovna: Levá & pravá hemisféra

Levá půlka mozku se bude trápit nad logickými úlohami, zatímco pravá polovina musí určit záhadné obrázky. Je to prostě práce na celý mozek, ani jeden neuron nezůstane v klidu!

Obal hry Cortex pro děti Cortex pro děti

V logické hře Cortex pro děti všichni hráči hrají proti sobě, a to pomocí 8 různých úkolů, které procvičují různé funkce mozku. Ten, kdo jako první získá 4 části puzzle a složí z nich mozek, vyhrává.

Obal hry Krysí válka Krysí válka

Krysí válka mezi Eidamáky a Hermelíny se táhne již od nepaměti a vznikla údajně proto, že princ Plesnivec urazil princeznu Eidamínu, když ji na bále při tanci šlápl na ocas.

Obal hry Slovní jízda Slovní jízda
Hra, ve které budete potřebovat velkou slovní zásobu. Principem hry je hledat na dané téma slovo s co nejvíce souhláskami a získat pro sebe, nebo svůj tým co nejdříve 8 žetonů s písmeny. Pozor, na vše máte časový limit a nenechte se rozptylovat soupeři.

Obal hry Zaklínač Zaklínač
Hra nabízí taje podmanivého světa čar a kouzel Sapkowského Zaklínače.  V roli věhlasného Geralta, čarokrásné Triss, nezdolného Yarpena a prohnaného Marigolda se hráči vydají na pouť do Wizimy, Oxenfurtu, Novigradu nebo Tretogoru. Na svých cestách budou čelit nástrahám v podobě náručí zhrzených milenek, smrtonosných čelistí strig a jiných nešťastných „náhod“.

Obal hry Hra o trůny Hra o trůny
V epické deskové hře Hry o trůny, založené na románové fantasy sérii Píseň o ledu a ohni od George R. R. Martina, se 3–6 hráčů ujímá rolí jednoho z mocných rodů Sedmi království Západozemí a pomocí diplomacie i zbraní se pokouší získat pro sebe Železný trůn.

Obal hry Alhambra Alhambra
Granada 13. století. Právě začíná stavba jednoho z nejúžasnějších monumentů své doby. Alhambra – palác, pevnost a město v jednom. Do Granady jsou pozváni nejlepší stavitelé z celého světa, aby ukázali své umění. Staňte se jedním z nich a vybudujte palác, jehož krásu nic nedokáže překonat. Jenže nic není zadarmo a bez najmutí řemeslníků nepostavíte nic. Takže se vám věže, pavilóny a zahrady pěkně prodraží. A aby to nebylo jednoduché jsou ve hře celkem 4 různé měny a každý řemeslník chce pouze tu svou.

Obal hry Mars Mars: Teraformace

Jako zástupci velkých korporací se budete podílet na přeměně Marsu v obyvatelnou planetu, která zajistí další existenci lidstva. Jedná se o strategickou hru pro náročné hráče, která je založena na 200 unikátních kartách představujících různé projekty.

Obal hry Ostrov Skye Ostrov Skye
Ostrov Skye je hra se skotskou tématikou, ve které budou hráči budovat krajinu okolo svého hradu tak, aby co nejlépe splnili bodovací podmínky v každém kole.

Obal hry Cortex Geo Cortex Geo
V unikátní vzdělávací geografické hře Cortex Geo budete čelit osmi různým typům úkolů. Procvičíte si logické myšlení, paměť, postřeh, ale také schopnost rozpoznávat předměty podle hmatu nebo schopnost řešit úkoly pod časovým tlakem.

Obal hry V kostce! Vesmír V kostce! Vesmír

70 bohatě ilustrovaných karet o tom nejzajímavějším, co je s vesmírem spojeno. Vyberte si kartu a zkuste si za 10 vteřin zapamatovat co nejvíce.

Obal hry V kostce! Doprava V kostce! Doprava

Chcete se spolu se svými ratolestmi dozvědět něco nového o vlacích, letadlech, lodích, autech či tramvajích jednoduchou, svižnou a zábavnou formou? V kostce! Doprava je tu právě pro Vás.

Obal hry Pohádkohraní Pohádkohraní

Pohádkohraní je soubor těch nejlepších pohádkových her, hádanek a úkolů, se kterými si děti užijí spoustu zábavy. Obsahují pohybové hry, hry na paměť a postřeh, hádanky nebo kvízové otázky, které prověří znalosti a důvtip.

Obal hry Veselý kurník Veselý kurník

Kurník je rychlá, svižná hra, plná zábavy pro celou rodinu. Hráčí se v roli kohoutů snaží ovládnout svůj kurník (nebo i více) a mít v něm co nejvíce slepic.

Obal hry Scrabble Scrabble

Hrávali jste jako malí slovní fotbal? Máte rádi křížovky? Myslíte si, že máte bohatou slovní zásobu? Se společenskou hrou Scrabble to nyní můžete zjistit a měřit se s rodinou a přáteli.

Obal hry Monopoly Monopoly

Ve hře Monopoly se hráči stávají obchodníky s nemovitostmi, kteří se nákupem pozemků, výstavbou a pronájmem snaží vydělat co nejvíce peněz.

Obal hry Trpaslíci Trpaslíci

Pohádkoví Trpaslíci jsou sadou 3 zábavných her. Tři trpasličí bratři zvou děti k zábavě a učení. Děti se během hry učí rozeznávat barvy, tvary, vzory, poznávat a porovnávat, věnovat pozornost detailům a cvičit vnímavost a postřeh.

Obal hry Věž čarodějnic Věž čarodějnic

Věž čarodějnic je jednoduchá a rychlá dětská hra. Hráč se stává malou čarodějnicí nebo čarodějem, kteří závodí o to, kdo se dostane jako první na vrchol věže.

Obal hry Dobble: Hledá se Dory Dobble: Hledá se Dory

Dobble je rychlá postřehová hra, kde se všichni hráči snaží současně najít shodné symboly mezi dvěma kartami.

Obal hry Bang! Bang!

Bang! je karetní hra plná zvratů, intrik a blafování. Není vůbec neobvyklé, že bandita zastřelí banditu a dokonce se i stává, že šerif zastřelí omylem svého zástupce.

Obal hry Boží zboží Boží zboží

Vžijte se do rolí vesničanů, kteří tvrdě pracují na výrobě různých druhů zboží. Využijte suroviny, které jsou k dispozici na trhu. Produkujte cihly, nářadí, sudy, boty, sklo a další potřebné výrobky.

Obal hry Dům snů Dům snů
V této hře se hráči vžijí do role návrháře, který bude postupně plánovat dům a rozšiřovat jej o další a další místnosti.

Obal hry Kvak Kvak
Otestujte svou paměť, logické myšlení, a své choutky touto jednoduchou a svižnou strategickou hrou v duchu piškvorek, kde vaše mlsné figurky mohou snadno sníst ty soupeřovy.

Obal hry Goblíci jedlíci Goblíci jedlíci

Otestujte svou paměť, logické myšlení, a své choutky touto jednoduchou a svižnou strategickou hrou v duchu piškvorek, kde vaše mlsné figurky mohou snadno sníst ty soupeřovy.

Obal hry Monopoly Junior Monopoly Junior

Monopoly junior je speciální verze společenské deskové hry na obchodování s nemovitostmi určená speciálně dětem. Děti v ní nejsou zatěžovány vysokými čísly a světem dospělých, ale zkouší, jaké je to vlastnit a pronajímat zábavné atrakce.

Obal hry Leo musí ke kadeřníkovi Leo musí ke kadeřníkovi

Lev jménem Leo se rozhodl vyrazit ke kadeřníkovi, protože mu jeho hříva už přerůstá přes hlavu a sotva vidí na cestu. Leo má spoustu kamarádů, které cestou ke kadeřníkovi může potkat a zdržet se s nimi povídáním.

Obal hry Scrabble Junior Scrabble Junior

Scrabble Junior je unikátní hrou se slovy. Junior verze součástuje dvě herní varianty – pro mladší a starší děti.

Obal hry Zvířátka na palubu Zvířátka na palubu

Nikdo nechce zůstat na břehu. Ale vejdou se na vor všichni? ANO nebo NE? Hlasujte tajně. Tvrdíte, že ne? Na vor se musí vejít všichni. Čas běží! V této hře si procvičíte odhadování výsledku, úsporné skládání zvířátek, rozhodování v časové tísni. A hlavně zažijete spoustu zábavy!

Obal hry Draftuj Draftuj!

Kontaktní postřehová hra. Seznamte se s nejlepšími hokejisty Tipsport extraligy, získejte je do svého týmu a překonejte všechny protihráče. Hra „Draftuj“ procvičuje paměť, postřeh a rychlé rozhodování. Pomocí klubových žetonů sbírejte foto-karty elitních extraligových hokejistů, snažte se poskládat čtveřice z jednoho klubu a dosáhněte tak co nejlepšího skóre.

Obal hry Lichožrouti Lichožrouti
V této hře si můžete vyzkoušet, jaké to vlastně je být takovým Lichožroutem. Určitě to nebudete mít snadné, protože nemůžete zblajznout všechno, na co přijdete. Hon za lichými ponožkami právě začíná.

Obrázek hry Grabolo Grabolo
Grabolo je jednoduchá postřehová (a paměťová) hra. Hra obsahuje 36 kulatých karet, na jejichž líci je číslo na barevném pozadí, a dvě kostky.

Obrázek hry Sneak peek Sneak peak
Sneak Peek je postřehová hra, ve které hráči zaráz hledají ty správné sety kulatých karet. A co je správný set? To jsou 3 karty se stejnými symboly, 3 karty se stejnou barvou nebo záludný set dvě dvojice v trojici. Vyhrává ten, kdo nasbírá nejvíce karet.

Obrázek hry Tripolo Tripolo
Kontaktní postřehová hra. Poměřte svůj postřeh se soupeři a co nejrychleji přiložte karty dle barvy, obrázku a písmene. Vytvořte Tripola, zbavte se všech karet a vyhrajte.

Obrázek hry Fingo Fingo
Kontaktní postřehová hra. Vítězí rychlejší oči, mozek a ruce. Hledej shodu. Prsty na tvých rukou se musí shodovat s kartami. Najdi, co hledáš. Není to jednoduché, ale zábavné určitě.

Obal hry Rozhýbej svůj jazýček Rozhýbej svůj jazýček
Rozhýbej svůj jazýček je logopedická společenská  hra určena nejen pro děti, které mají nesprávnou výslovnost nebo méně mluví, ale hlavně pro ty, které chtějí těmto vadám předejít. Cílem hry je zábavnou formou procvičit výslovnost jednotlivých hlásek přes slabiky, slova až po celé věty.

Obal hry Tajemný hrad Tajemný hrad
Tajemný hrad je dobrodružná hra pro celou rodinu. Hrdinové zkoumají komnaty starého hradu a pátrají po princezně. Během výpravy mohou hráči narazit na duchy, gnómy a jiné obyvatele tajemného hradu. Vítězem se stane osoba, která jako první porazí draky, a osvobodí princeznu..

Obal hry Velká kniha strašlivých čar Velká kniha strašlivých čar
Jako studenti kouzelnické akademie jste neměli lepší nápad než otevřít kouzelnickou knihu pojmenovanou stejně jako tato hra. A místo toho, abyste zde našli ta nejlepší zaklínadla, jste vypustili do světa nepředstavitelná hrůzná stvoření. To je průšvih, který musíte napravit dříve, než na to přijdou ostatní.

Obal hry Večerníček Večerníček
Kvízová hra, která děti prověří ze znalostí večerníčkových postav a příběhů. Obsahuje 780 otázek a 120 úkolů, ve kterých děti mají něco zazpívat, namalovat či předvést.

Obal hry Výbušné lektvary Výbušné lektvary
Ve hře Výbušné lektvary se hráči stávají studenty magických umění a skládají závěrečnou zkoušku z přípravy kouzelných lektvarů.

Obal hry Oeconomica Oeconomica

Vychází ze dvou vzájemně propojených herních mechanizmů. Jedním z nich je tvorba ceny na trhu. Hra názorně demonstruje vzájemné působení nabídky a poptávky.

Obal hry Celestia Celestia
Celestia je jednoduchá hra, ve které se snažíte s pomocí přiměřeného rizika získat co největší poklad z měst Celestie.

Obal hry Dr. Heuréka Dr. Heuréka
Budete pomáhat s laboratorními úkoly přeléváním látek ze zkumavky do zkumavky bez toho, abyste se jich dotkli holou rukou. Presuňte látky rychleji než vaši protivníci, abyste dokázali, že právě vy jste tím nejšikovnějším vědcem v laboratoři!

Obal hry Jungle speed safari Jungle speed safari
Jungle Speed Safari je samostatně hratelnou pralesní variantou známé party hry Jungle Speed pro dva až šest hráčů, nabízející zcela originální vtipné zpracování.

Obal hry Kamionem po Evropě Kamionem po Evropě
Kamionem po Evropě se projedete v pohodlí svého obýváku. Oblíbená deskovka s dlouholetou tradicí se nyní vrací v nové grafické úpravě a absolutně stylovém obalu.

Obal hry Psí život Psí život
Každý hráč má svého pejska. Pejsci putují městem a snaží se jako první nalézt 3 až 4 kosti, které poté odnesou na svůj pozemek.

Obal hry Superšpión Superšpión
Superšpión je jedinečná konverzační hra. Hráči se mezi sebou snaží v časovém limitu odhalit špióna v jednom z herních prostředí, kterým může být třeba vesmírná stanice, ponorka nebo taneční klub.

Obal hry Safari Safari
Hráč představuje lovce, který musí postupně ulovit do svého alba od každého zvířete jeden kus.

Obal hry Activity 2 Activity 2
Hra obsahuje 550 karet se šesti úkoly, máš tak 3 300 možností pobavit se se svými přáteli. Předved’ roj včel, popiš chuchvalec, nebo nakresli kozí bradku… troufnete si?

Obal hry Tantrix Tantrix
Tantrix je mnohokrát oceněná, rychle pochopitelná, všude hratelná různorodá zkrátka geniální logická společenská hra a hlavolam zároveň.

Obal hry Timeline Timeline
Timeline: Vynálezy je zábavná hra pro všechny, kdo mají rádi historii. Hráči se střídají v tazích a na časovou osu postupně přidávají kartičky s různými vynálezy, které změnily svět.

Obal hry Tik tak Tik tak bum!
Společenská hra rozvíjející rychlou reakci a slovní zásobu. Obsahuje elektronickou bombu!

Obal hry Raz dva Raz dva

Projděte se po krokodýlí stezce, kde vás zachrání jedině správné počítání!

Obal hry ČR v kostce V kostce! Česká republika

V nové hře V kostce! Česká republika si procvičíte paměť a zároveň se dozvíte mnoho zajímavého o svojí vlasti.

Obal hry Továrník Továrník

Ve hře Továrník se každý z hráčů vžije do role majitele továrny a během hry se snaží vydělat co nejvíce peněz. Na konci hry vítězí ten hráč, kterému se podaří dosáhnout největšího zisku.

Obal hry Nimble Nimble
Nimble je svižná party hra, která vám ukáže, jak jste na tom s pohotovostí a postřehem.

Obal hry Myšky Myšky
Myšky jsou veselá, trochu paměťová a trochu postřehová hra pro malé hráče. Jistě vás pobaví hned, jak otevřete krabici…

Obal hry Mnoho monster Mnoho monster

Příšerky … všude samé příšerky!  Ale které z nich se nesmějí v žádném případě ukázat?  „Přesně dvě červené vypasené, nejméně  jedna modrá hubená, více žlutých než červených…“

Obal hry Malý princ Malý princ

Ve hře se stáváte letcem, který se snaží doletět na planetu Malého prince. Používáte k tomu karty pohybu. Cestou sbíráte z mraků body v podobě hvězdiček, žetonů dalekohledů nebo dílků příběhu.

Obal hry Limes Limes
Ocitáte se v době před dvěma tisíci lety, kdy hranice Římské říše měřily tisíce kilometrů, za kterými číhaly hordy nebezpečných barbarů. Vymyslete, jak co nejlépe rozmístit strážné věže, aby měly dobrý výhled do krajiny.

Obal hry Enigma Enigma
Přistáli jste na opuštěné planetě, kde se nachází rozsáhlý systém plazmových rozvodů, které jsou zakódovány různými šiframi a hádankami.

Obal hry Dračí poklad Dračí poklad
Vydejte se společně s uličnickými skřítky uloupit drakovi poklad. Projděte hlubokým lesem a najděte tři klíče, jimiž se dá truhla s cennostmi otevřít. Kdo bude u pokladu první – vy nebo drak?

Obal hry Dominion Dominion
Systém této společenské hry napodobuje mechanizmus sběratelských karetních her, ve kterých si sami skládáte své herní balíčky.

Obálka hry Malacca Malacca

Malackým průlivem proplouvají obchodní lodě. Vy a vaši protihráči jste v roli kapitánů, kteří mohou s těmito loděmi obchodovat, zaútočit na ně, nebo je naopak před útoky pirátů bránit a naklonit si guvernéra.

Obal hry Monkey business Monkey business
Všechna zvířátka utekla ze zoo! Na svobodu je pustily vychytralé opičky. Teď se žirafy, lvi, hadi a ostatní schovávají v temné džungli a všichni musí být odchyceni zpět do svých klecí.

Obal hry Dinopark Dino park
Dino Park je kostková hra pro odvážné malé dobrodruhy. Hráč, který sebere odvahu a vyrazí na lov pravěkých obrů, bude potřebovat především velkou kupu štěstí.

Obal hry Boost! Boost!
Boost! je rychlá párty hra na postřeh a vizuální vnímání. Hráči v této hře soutěží o to, kdo najde nejvíce ilustrovaných karet, které patří do stejné rodiny.

Obálka hry Baba Jaga Baba Jaga
Poté, co jste se vyvlékli z křivých pařátů Baby Jagy a podařilo se vám utéct z její chalupy, vydala se vás čarodějnice pronásledovat ve svém létajícím kotli! Hra na paměť a postřeh pro celou rodinu, kde všichni hrají zároveň.

Obal hry Začarovaná věž Začarovaná věž
Princeznu Ack uvěznil strašlivý kouzelník. Vaším úkolem bude vzít na sebe buď podobu Robina a vydat se na dobrodružnou misi o záchranu jejího královského veličenstva, nebo podobu kouzelníka a snažit se veškeré záchranářské akce zmařit.

Obal hry Ypsylonie Ypsilonie
Hráči se vydají na dobrodružnou výpravu kouzelnou vyjmenovanou zemí, kde prožijí úžasná dobrodružství, překonávají nástrahy, shromažďují byliny, sýčky, žvýkačky či kobylky.

Obal hry UFO Farmář UFO Farmář

UFO Farmář je kosmickým pokračováním slavného Superfarmáře. Hráči představují mimozemšťany, kteří přilétají na Zemi, aby zkoumali neznámé druhy zvířat.

Obal hry Takenoko Takenoko
Rodinná hra, ve které jsou hráči pověřeni císařem, aby se starali o bambusovou zahrádku a pěstovali na ní bambus.

Obal hry Slet čarodějnic Slet čarodějnic
Hra je založena na postupkovém vykládání karet se stejně barevnými čarodějnicemi.

Obal hry Pohádky v kostce Pohádky v kostce
Další z řady her Brainbox pro rodiče i děti! Procvičte si paměť a znalosti pohádek. V kostce! Pohádky obsahuje 71 karet s výjevy z českých a světových pohádek i známých pohádkových příběhů.

Obal hry Moje první Česko Moje první Česko
Zábavná hra pro zvídavé děti – jak dobře vlastně znáte svoji zemi a svět, ve kterém žijete? K tomu, abyste ve hře zvítězili, budete kromě dobrých znalostí potřebovat i trochu štěstí.

Obálka hry Kuřecí olympiáda Kuřecí olympiáda
Na dvorku se nudily mladé slepice a otráveně kdákaly na kohoutky, ať vymyslí nějakou zábavu. Kohoutci chvíli přemýšleli a pak je to napadlo: budeme soutěžit, kdo nejlépe umí kokrhat, výtečný nápad!

Obálka hry Kocour v botách Kocour v botách
Kterak kocour přelstil kouzelníka a získal pro svého pána jeho zámek i s polnostmi. A kterak král původně chudého synka, jehož jediným majetkem byl kocour, nechal oženit se svou dcerou.

Obálka hry Zajíc v pytli Zajíc v pytli
Je to zajíc, nebo hruška, či snad ryba, nebo tužka? Zkus to poznat v neobvyklé hře tvého kamaráda dráčka Fráčka!

Obálka hry Cacao Cacao
Cacao vás dostane do exotického světa. Vydejte se jako náčelníci se svým kmenem do hlubin pralesa odkrýt jeho tajemství a získat jeho bohatství.

Obal hry Dračí údolí Dračí údolí
Použitím dvou čarovných hůlek se hráči snaží dostat malé dráčky zpátky do Dračího údolí. Pokud chtějí uspět, musí při přenosu dráčků spolupracovat. Všichni společně vyhrajete, pokud dráčky pomocí kouzla dostanete domů dřív, než se mrzutý čaroděj Razandar vrátí do své věže.

Obal hry Gloobz Gloobz
Co je to za roztomilé potvůrky? Přece gloobz! A je potřeba je pochytat, protože jinak by mohli vyvést nepěknou rošťárnu.

Obálka hry Čtyřlístek nová dobrodružství Čtyřlístek nová dobrodružství
Spolu s Myšpulínem, Fifinkou, Bobíkem a Pinďou projděte celou pohádkovou říši se všemi jejími nástrahami. Zjistěte, jak to chodí v pravěku, počíhejte si na jelena, pomozte Honzovi zachránit hrad před zlým drakem nebo navštivte podvodní říši.

- - - Pat a Mat

Série klasických i netradičních her kterými provází známé postavy Pat a Mat.

- - - Prehistoric

Hrajete jako postava hladového Tyranosaura Rexe. Musíte pronásledovat a vyčkat na správnou chvíli kdy zaútočit na pomalejší a slabší dinosaury.

Poslední aktualizace: 23. 7. 2019

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!