Akce a soutěže

Seznamte se s našimi každoročními programy pro dětské čtenáře.

 

Noc s Andersenem

Oblíbené nocování v knihovně konané v březnu k výročí narození krále pohádek H. Ch. Andersena. Kapacita je omezená, sledujte proto termínu odevzdání přihlášek.

 

Najdi vajíčko

Na Zelený čtvrtek probíhá v dětském oddělení malá čtenářská soutěž o sladkou velikonoční nadílku.

 

Večerníčky na kamenech

V červnu si užíváme pohádkový týden každý večer s jiným divadelním představením. Zveme divadelní soubory z blízka i dáli, zbrusu nové i osvědčené.

 

Podzimní putování s broučky

Tradiční zářijový průvod s lampiony vede od knihovny parkem do dřevěného městečka, kde je pro účastníky připraven bohatý kulturní program.

 

O poklad strýca Juráša

Literární soutěž určená pro děti 1. až 9. třídy ZŠ má své stálé místo v zimním programu knihovny.  Knihovna ji vypisuje již po několik let (vždy v říjnu), každý rok s novým tématem.

Soutěž je součástí národního projektu Klubu dětských knihoven SKIP (Sdružení knihovníků a informačních pracovníků) Kde končí svět. Díla, která uspějí v oblastním kole, postupují do kola okresního, a na závěr jsou vyhodnoceni nejlepší autoři z celého kraje. Oblastního kola se pravidelně účastní 120–150 dětí. Vítězné práce rožnovských dětí byly úspěšné i v minulých ročnících okresních kol.

 

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA 2018/19 – Já a můj hrdina – výsledky, almanach oceněných prací, reportáž TV Beskyd

 

Knihohrátky

Na přelomu listopadu a prosince se pravidelně koná zábavné dopoledne v rámci Dne pro dětskou knihu, na kterém jsou vyhodnoceni a odměněni výherci celoroční soutěže Lovci perel. Akce je přístupná všem dětským čtenářům a jejich rodičům.

 

Poslední aktualizace: 23. 7. 2019

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!