Výsledky okresního kola soutěže O poklad strýca Juráša

15. 3. 2021
Pro děti Pro dospělé

Lež ve všech jejích podobách – od neúprosné, bolestivé přes fámu, fake news či milosrdnou lež až po hravé vymýšlení ve stylu barona Prášila – ztvárnili mladí autoři od 6 do 15 let z celého vsetínského okresu v letošním ročníku literární soutěže O poklad strýca Juráša. Moc děkujeme všem zúčastněným za jejich nápady a čas, který se rozhodli v této době věnovat vlastní tvorbě!

Do okresního kola postoupilo celkem 80 autorů v kategoriích próza, poezie a komiks, dále dělených podle věku, v celkem rovnoměrném početním zastoupení Vsetínska, Valašskomeziříčska a Rožnovska. Přímo z Rožnova byli nejúspěšnější žáci 6. až 9. tříd gymnázia a ZŠ Videčská. Své ceny, ve kterých nechybí ani pěkné knihy, si autoři mohou vyzvednout v rožnovské knihovně po domluvě s knihovnicí (slezakova@knir.cz) až do 16. dubna.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo on-line a je k vidění na YouTube rožnovské knihovny. Naši knihovníci a knihovnice zprostředkovali vybraná díla formou dramatizace, pantomimy, přednesu či obrázků. Se všemi vítěznými pracemi se pak můžete seznámit v almanachu Lež jako věž, který je k zapůjčení v knihovně nebo ke stažení zde.

Gratulujeme!

Ocenění autoři z Rožnova pod Radhoštěm: Ema Pobořilová, Ema Pernická, Eliška Šťastná, Hrušková, Adéla Janyšková, Eliška Vrzalová, Julie Cábová, Ema Fárková, Radka Vašutová, Markéta Sačková, Amélie Burešová, Tereza Sommerová, Sofie Burešová.

 

odkaz na video

Poslední aktualizace: 17. 3. 2021

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!