Podzimní putování s broučky – tisková zpráva

27. 9. 2023
Pro děti Pro dospělé

Tradiční podzimní událost, kterou pořádá rožnovská městská knihovna na připomenutí Karafiátových broučků, si letos užilo rekordní množství rodin s dětmi (odhadem 1 500 návštěvníků), takže maskot akce – brouk Prskavec – byl v jednom kole a nevěděl, s jakým broučkem se vyfotit dříve. Do programu byla zařazena i jedna novinka, kterou uvítali hlavně nadšení čtenáři, malí i velcí. Babička Kroupová na kouzelně osvětlené zahradě četla a vyprávěla pohádky i všelijaké broučí příběhy.

Díky sršní hlídce ze ZUŠ všichni v pořádku doputovali městským parkem do areálu Dřevěného městečka, ve kterém je uvítala kostýmovaná cimbálovka Ondřejníček pod vedením Kateřiny Niklové se známými písničkami Včelích medvídků. Děti si užívaly i aktivity s baterkami od Montessori školky Na vlně. V 19:30 začal program na jednotlivých scénách: v Komorním amfiteátru diváci zhlédli oblíbenou světelnou show skupiny Histerky a na palouku Dřevěného městečka představení divadla Věž, které ztvárnilo čtyři roční období čmeláčí rodinky s originálními písničkami Petra Skoumala.

Díky teplému počasí mnozí vydrželi až do pozdních hodin. Lampionový průvod posvítil broučkům symbolicky nejen na jejich cestu do zimních postýlek, ale také do nově zrekonstruované knihovny, která bude slavnostně otevřena 15. října.

Poslední aktualizace: 11. 10. 2023

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!