Večerníčky u Spoláku + reportáž TV Beskyd

Týden plný pohádek a čtení pro děti. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v zastřešené terase Společenského domu. Vstup zdarma. Akce je finančně podpořena Ministerstvem kultury ČR.

Pondělí 5.6.2023

DIVADLO KK: O pejskovi a kočičce

Divadelní pohádka pro děti předškolního a mladšího školního věku. Známé příběhy o pečení dortu, mytí podlahy, žížale, kterou se nedají zašít kalhoty a panence co tence plakala mistrně zdramatizované Jiřím Žákem, provázené veselými písničkami na slova autora baví malé i velké diváky.

 

Úterý 6.6.2023

DIVADLO TRAMTARIE: Eminka a Emoušek

Určitě to taky znáte, děti. Někdy se nám všechno daří tak, že bychom samým štěstím nejraději vyskočili až do stropu. A jindy nás zase potkají věci, které nás pěkně potrápí. Stejně tak to má i naše malá Eliška, která se s pomocí kouzelných skřítků Eminky a Emouška učí poznávat pocity. Učí se jim naslouchat, chápat je a hlavně se jich nebát… Autorská pohádka Divadla Tramtarie vznikla ve spolupráci s organizací Jak Dál? V hlavní roli jsou emoce dětí i jejich rodičů. Cílem inscenace je pomoci najít porozumění v těch veselých, ale i neveselých životních situacích.

Středa 7.6.2023

PIERROT: O rybáři a jeho ženě

Scénické čtení o lidské nenasytnosti. Během četby doplněné obrázkovými ilustracemi budou děti s napětím sledovat, zda se touha po majetku a moci vyplatí. A rodiče, i když na tuhle otázku už dávno znají odpověď, se rozhodně nudit nebudou. Pohádkový příběh o vzletu a pádu se totiž dotýká každého z nás napříč věkovým spektrem. Navíc do hraní na „jevišti“ zasáhnou i samotní diváci.

Čtvrtek 8.6.2023

BUCHTY A LOUTKY:  Detektiv Emil a králík s velkýma ušima

Když se narodí chlapeček, který umí všechno najít, je předurčen k tomu, aby se stal detektivem. A když jednoho dne najde ztraceného králíka, který má velmi dlouhé uši, stanou se nerozlučnými kamarády.
Ale ouha! Lstivý a nenávistný kuchař chce ovládnout jejich městečko. A neváhá použít ty nejděsivější prostředky, aby se tak stalo. Ale na Emila s králíkem si nepřijde. Spravedlnost zvítězí!

Pátek 9.6.2023

DIVADLO KAMPA: Jmenuji se Orel

Pohádkový muzikál z jihočeského dvorku. Příběh slepice, která se nebála roztáhnout křídla a předvést let orla, byť jej nikdy v životě neviděla. Slepice zachráněná z klecového chovu zažívá s dalšími kamarády- netopýrem, labutí, bobrem a kocourem, který nade vše miluje salátové okurky- velmi nepravděpodobná dobrodružství.

reportáž TV Beskyd:

Večerníčky u Spoláku opět přilákaly mnoho spokojených dětí

Poslední aktualizace: 16. 6. 2023

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!