HORNÍČEK, Jan. Čarostřelec.

Cesta z Reichenbergu do Hejnic se klikatí strmým, zalesněným průsmykem. Stmívá se, nad horami vyje a běsní sněhová bouře. Během namáhavé jízdy se v dostavníku seznamují dva muži. Otec Vilém – kněz, který prchá před svou minulostí – a doktor Šulc, podivínský lékař z Vídně. Ti dva mají pramálo společného, brzy se však ukáže, že je dohromady nesvedla náhoda, ale něčí lstivý úklad. Oba vědí až příliš o temném případu svatokrádeže.
Jan Horníček (1989) se narodil v Rychnově nad Kněžnou, vystudoval matematické inženýrství a vyučoval na strojní fakultě VUT v Brně. Zájem o humanitní obory – historii, psychologii a filozofii – jej přivedl k historickým románům. Historická detektivka Čarostřelec je jeho knižním debutem – za román získal v roce 2020 Literární cenu Knižního klubu.
Audioknihu načetl český herec Martin Pechlát. Vystudoval střední průmyslovou školu strojní, avšak nakonec se rozhodl pro herectví. Byl přijat na katedru alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU, kde absolvoval v roce 2005. Kromě divadla se též četně objevuje v televizních seriálech a ve filmech.

Michal Hurta

Poslední aktualizace: 2. 6. 2022

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!