VONDRUŠKA, Vlastimil. Vražda v ambitu: Hříšní lidé Království českého.

Napínavý detektivní příběh, odehrávající se v polovině 13. století, se vrací do doby mládí Oldřicha z Chlumu. Audiokniha objasňuje některé důležité události, předcházející příběhům královského prokurátora, publikované v edici Hříšní lidé Království českého. Jako druhorozenému synovi je Oldřichovi z Chlumu určeno stát se knězem. Protože je velmi bystrý a má vynikající paměť, starý děkan Ignatius ho už brzy nemá co učit a pošle chlapce do klášterní školy v německém Magdeburku. Zde se čtrnáctiletý Oldřich z Chlumu stane nechtěným svědkem vraždy mladé dívky.
Vlastimil Vondruška vystudoval historii a etnografii na FF UK a prošel vědeckou aspiranturou v ČSAV, kde kromě titulu PhDr. získal titul CSc. Dosud vydal zhruba 50 historických románů a detektivek, několik knih pro děti a spolu se svou ženou 20 populárněnaučných publikací o historii.
Audioknihu načetl Aleš Procházka – český herec a dabér. Hrál mimo jiné v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Ententýky či Bambinot. Nadaboval například Alana Rickmana v roli Severuse Snapea ve filmech o Harrym Potterovi nebo Reného Steinkeho (komisař Tom Kranich) v seriálu Kobra 11.

Michal Hurta

Poslední aktualizace: 11. 1. 2022

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!