Čekání na Vánoce zpříjemní knížka

Oslavy a připomínky listopadových událostí jsou za námi. Nálada uspořádaných akcí bude doznívat ještě v podobě výstavy, kterou můžete stále najít v ulicích našeho města. Jak to tehdy přesně bylo, co se v Rožnově dělo během listopadových událostí, po nich i před nimi? To už nejde s jistotou převyprávět. Můžeme ale pátrat a ptát se dál. Některé odpovědi vám stále nabízí výstava, která vznikla ve spolupráci s Matoušem Turzou, Národním muzeem v přírodě a spolkem Fujaré. Pokud jste tedy nestihli ani jednu z přednášek nebo besed, které se zabývaly 17. listopadem, ještě pořád máte možnost zjistit, co se v našem městě odehrávalo před třiceti lety. Výstava Rožnov 89 zůstává v ulicích do konce roku. A pokud je na vás venku velká zima – obsah výstavy najdete i online na www.roznov89.knir.cz

Chladné počasí, čekání na sníh a na Vánoce si budete chtít určitě zpříjemnit knihou, a pokud hledáte v předvánočním shonu i klid, u nás ho určitě najdete. Můžete si odpočinout třeba u dalšího Listování. Úklid ani vánoční cukroví neuteče, věřte mi, po zkušenostech z předchozích let, to vím jistě. Hlavní roli v říjnovém Listování s názvem Český ráj sehráli muži. V prosinci tomu bude naopak. Losos v kaluži je dámskou jízdou, v hlavních rolích se můžete těšit na autorku románu Markétu Lukáškovou, také na Věru Hollou a Pavlu Dostálovou. Představení je o cynické Báře, která určitě není typ holky s dokonalým životem. Právě naopak, Bára se ráno po probuzení bojí podívat do zrcadla, lednice a hlavně na zůstatek svého účtu. Život se jí obrátí naruby po tom, co její babička „odejde do nebe“. Bára zjistí, že smrtí nic nekončí, ale začíná. Představení se odehraje jako obvykle v podkroví naší knihovny v úterý 17. prosince v 17:00. Pokud si budete chtít domů odnést i dárek v podobě knihy, budete mít možnost zakoupit vybrané tituly autorky Markéty Lukáškové.

Z prosincového programu nelze vynechat ani veselý poetický podvečer žáků literárně-dramatického oboru a klavírních tříd Pavly Mikeškové a Pavlíny Mitášové ze ZUŠ Rožnov p. R. Program s názvem Lechtat pumpu pod paží, který pro vás připravila Lucie Maléřová, se uskuteční ve středu 11. prosince v 17:00.

Chceme také gratulovat všem účastníkům kurzu Virtuální univerzity třetího věku k úspěšnému absolvování dalšího semestru. Věříme, že předáním pamětních listů vaše studium nekončí a budeme se potkávat v příjemném duchu při dalším pokračování kurzů i v nadcházejícím roce. Výběr témat je více než zajímavý, proto budeme rádi, pokud mezi sebou uvidíme i další nové tváře. Se studiem Virtuální univerzity lze totiž začít kdykoliv. Další semestr otevřeme na přelomu února a března. Stále platí, že první přednáška je zdarma a může se přijít podívat každý.

Na závěr nezbývá nic jiného, než vám poděkovat za přízeň v letošním roce a popřát vám jen to nejlepší do roku nového. Příjemné a pohodové Vánoce, pod stromečkem dobrou knížku, pohodlné křeslo a čas užít si nový příběh.

Sabina Panáčková

Psáno pro Spektrum Rožnovska

Poslední aktualizace: 28. 11. 2019

Chcete být vždy v obraze? Odebírejte novinky e-mailem!